Květen 2010

wait condition

29. května 2010 v 23:20 | Maude |  Blog
Cha chá, sice je sobota večer a nějak moc mě netěší, že konec víkendu už je zase o něco blíž, ale náladu mam celkem pozitivní. Dostatečně jsem si ji totiž nabila v poloviabanquetně týdne. Ve středu jsem zašla na koncert A Banquet (+ Sweet Zone a The Pure) a ani jsem nečekala, že to bude až tak dobrý (vřele doporučuju, pokud máte podobnej vkus jako já a nebo mi věříte:D). /Foto z jejich FB/ Předcházely tomu sice "drobnější" komplikace, ale nakonec se to všechno zvládlo a ani platit jsme nemuseli. Dali jsme si piviště, cuba libre a při tom si vychutnávali skvělou music, no co víc si přát?

Snad jen vhodnější obuv jsem mohla na ten večer zvolit. Vytáhla jsem po zimě totiž kecky a na moje nohy to bylo asi za celej den v nich příliš, takže mě začli bolet jako svině a ani puchejřum jsem neunikla. Nicméně noční autobus z pumpy s kofolou jsem s nima doběhla, absolvovala jsem taky nekrátký přesun nočnim údolim z bodu B do bodu A a druhej den ráno zase znova do bot a přesun z bodu A domu. Trpěla jsem, ale o to víc jsem si užila příchod domu a odhození bot do kouta. Za pár hodin jsem se trochu vzpamatovala a vyrazila zase do Prahy. Pak za Marry, pro barvu a pak už experiment s alobalem, peroxidem, barvou a nůžkama. Dopadlo to snad dobře. Nicméně z hovna bič neupleteš, stejně tak z krátkejch vlasů mikádo neuděláš .. ale aspoň je tam půdorys jak to má růst a Marry aspoň trochu spokojená. Doufám. Kdyby nebyla, dala by mi to snad dostatečně najevo:-)

V pátek jsem měla jít na pohovor, ale jelikož chce někdo pokoušet moje nervy, byl přesunut na pondělí. Ale snad mi to nijak neuškodí, každopádně už jsem chtěla vědět, co a jak a furt vim velký kulový. Dneska jsem pracovala doma, vařila, uklízela, učila se, šla se projít a tak dál a zejtra konečně do tý zoologický s Běsátkem.. jen s tim deštěm to vypadá kysele:-/

Jo a mam konečně dvoje vodovky a dvoje olejový barvy.. a jenom jeden štětec, muhec:D Ale jsem z toho happy!!! Pak ještě nabídku (k sňatku sice neni, ale to jsem ani nečekala:D) k bezproblémovému skenování mejch "děl", super. Teď jen ten čas by to chtělo.

Dobrý den, vymahací agentura XY, jak vám mohu pomoci?

25. května 2010 v 23:16 | Maude |  Blog
Tak to jsem ještě nežrala. Zvoní telefon (naše pevná linka). Zvedám. Vyjede na mě rychle nějaká baba svoje jméno, ani jsem ho nepostřehla, a už mě pucuje. Mele tak rychle, že skoro ani nevim, co chce, ona se ani neujišťuje, jestli se dovolala správně. Pozorně poslouchám, třeba mi dojde, o co jde. Nedochází, až když na mě vyjela něco o plný moci a podobnejch věcech a chce mě znova sprdnout, se mi jí podaří zastavit a vysvětlit, že opravdu nevim, o co jde. Kam volá, koho chce, my jsme "soukromej byt" (tuhle frázi už mam tak naučenou, zdědili jsme totiž číslo po nějaký společnosti, co vymáhala dluhy xD), řikám jí. Načež slyšim tůt tůt tůt. Ta čarodejnice mi flákla s telefonem a ani se neobtěžovala omluvit. Kráva, hlavně že zjebala naprosto nevinnýho člověka. Blbost /a drzost/ některejch lidí nezná mezí.

Dneska jen tak trochu ve zkratce. Poslední dny se učim, do toho hodně kreslim a oplakávám absenci jakejkoliv výtvarnejch potřeb, protože bez nich nemůžu dál. Včera jsem si založila deviantART a ani jsem nečekala, že dostanu takovou feedback. Dneska jsem byla ve škole ani ne na čtvrt hodiny, abych něco odevzdala, zejtra jdu na "trochu" dýl a večer pak na koncert s Běsátkem. Už se těšim, trochu mi to vyčistí hlavu. Den pohovoru do práce se blíží, tak potřebuju clear mind. Na sobotu zatim nemam žádnej plán a v neděli se chystám do ZOO.

No, a už o mně víte všechno:D. MJ x

Dneska je ta pravděpodobnost, že na mě spadne letadlo, zase o něco vyšší

22. května 2010 v 14:54 | Maude |  Fotoblog
Dneska u nás na poli probíhá 65. výročí osvobození od fašismu, spíš mi to připomíná leteckej den. Ráno se nedalo spát, protože mě rušila stíhačka, která se mi dokonce svym hlukem dostala i do snu, pak vrtulníky a teď je to tohle. No sakra, kdo si myslí, že se při tom bordelu dá snad učit??maudemaude
maude
* Ještě tu padá patnáct parašutistů, za chvíli začne bitva a pak zase budou otravovat vrtulníky, no fajn, ale tak aspoň je na co koukat..
* Aha, tak teď přišly (já vim, že by tam mělo bejt přišla, ale tak se mi to nelíbí) děla, takže to klid asi taky nebude - takže když na mě nespadne letadlo, je tady možnost druhá - dělová koule.
* A teď střelba z čehosi, no to je hotovej Afgánistán!

Špetka erotična třeba

22. května 2010 v 14:18 | Maude |  Art
Ještěže je tu Aria, vždy ráda zapózuje a to klidně i nahá (tentokrát jsem jí ale přece jenom radši na sobě něco nechala.. ještě je zima..xD), nj, co bych si bez ní počala..:-) Z původní perokresby se vyvinula pastelkokresba a vodovky taky pořád nemam.. (a líp to vyfotit nešlo, se*e mě tam ten kontrast dole..X()
Aria

sulphur dioxide exhaustion

21. května 2010 v 21:27 | Maude |  Blog
V úterý jsem byla zničená po zkoušce, ale dopadla dobře. Ve středu se mi ozvali kvůli životopisu a dopisu a pozvali mě na příští tejden na pohovor. Ve čtvrtek jsem byla zase večer doma chcíplá po dlouhym sezení na přednášce a dneska, když jsem si chtěla konečně odpočinout, jsem se dodělala uplně.

Původně jsem na dnešek plánovala odpočinkovej den, jenže pak jsem seděla jen o chvilku dýl na icq a rázem měla program. Dopoledne jsem jela zařizovat a nakupovat s babičkou, a odpoledne jsem měla sraz s Wekou. Tu jsem neviděla taky dlouho, takže jsem byla ráda, že se mi včera ozvala. Prošly jsme centrum, daly si zmrzlinu, prošly krámy, ale udržely se na uzdě a nic nekupovaly (i když by se našlo věcí.. to triko s velrybou jen tak z hlavy nepustim:D) a hlavně jsme si pořádně pokecaly. No, takže z vyspání ráno moc nebylo, a domu jsem taky nedorazila dřív jak v sedm. Bolej mě chodidla a cejtim se jak sjetá. Stálo to ale za to. Bohužel street for art (festival výtvarnýho umění a architektury a podobnejch věcí..) na Hájích jsem si musela nechat ujít, to už bych nedala (a dostala bych se domu buhvíkdy), ale mrzí mě to, protože by mě to zajímalo:
streetforart
streetforart
streetforart
(Je to do zejtřka, takže pokud to někoho láká, vyražte;) - odkaz viz výš.)

Víkend bude asi studijní. Příští tejden mě zase čeká zkouška, tak bych měla bejt ready že jo. Celej víkend se ale stejně učit nebudu a předpokládám, že si ho ještě něčim zpestřim. Čim, to se teprve uvidí..

Včerejší večer mě chytla neskutečná tvořivá a vzniklo zase několik kreseb. Když já bych je ale chtěla dodělat něčim barevnym a kromě  pastelek tu nic po stěhování nemam. Sakra, co já bych dala za jedny obyčejný vodovky!:D No, snad se mi to podaří dodělat co nejdřív. Tvořivá je tvořivá a když je mařená, je zmařená.. Kurva!

Tak velký kafe jako včera večer si dnes dělat nebudu, radši žádný, už je pozdě, ale nějaká hudba mě snad trochu zvedne. A něco na závěr, ta kreslící manie nevypadá, že by mě opustila, tudíž musim usednout a kreslit a čmárat a pak možná budu spokojená. Tudíž teď už ze mě nic kloudnýho nevypadne. Přeju vám krásnej večer a stejně tak víkend, já jdu tvořit. MJ x

PS: Jo a teď poslouchám A Banquet /ten konec v "Headless, Noiseless", shit!! na českou kapelu naprosto vynikající/, kdo se mnou pujde ve středu na koncert??? (Futurum, 90,-)

Ways to plan

18. května 2010 v 12:13 | Maude |  Blog
Za pár hodin mě čeká zkouška z angličtiny. Hmm, nervozita pomalu stoupá a já ani nevim, proč. Už je to asi taková tradice. Mym největšim kamarádem je v tuto chvíli slovník na seznamu, kde se snažim dovyhledat pár věcí, který neznám. Přece jenom, snaha se cení.. Snad to dopadne dobře.

Následující tři tejdny budou krušný. Vyplavalo na povrch ještě spousta doplňkovejch věcí, tak například kurz, kterej zabere celej víkend. Nechápu, od deseti do šesti do večera v sobotu i v neděli se mi tam teda vážně sedět nechce. Jenže neni úniku, takže mi stejně nic jinýho nezbejvá, nějaká oběť se tomu přínést musí.

Nervozitu ale přece jenom vyrovnává pár pěknejch věcí. Tak například moje nejdražší Běsátko (díky němuž jsem dobře snesla i maturitu), vidina příštího víkendu v ZOO jakožto VIP host na gorilích narozeninách :-), dalšího víkendu na Mezi Plotech obklopena hudbou (doufejme sluncem), zlatavým mokem a pohodou, vidina úspěšně ukončenýho druhýho semestru a následná cesta zase do Londýna, koncert Green Day a potom ten již zmiňovanej Rock for People a konečně Muse naživo! Odměn mam spoustu, teď aby to všechno dobře dopadlo.

Potom mě drží nad vodou ještě možná vidina práce, která by mě mohla bavit a v budoucnu vidina auta. Takže vzhůru do pokračování učení ..

(O tohodle vymazlence se budu snažit...:P /Musim si ho sem nacpat že jo, ať se mam čim kochat a líp se mi pracuje/ !!Ne, že mi ho vyfouknete!! :D)
Bzuk
Bzuk
Krásně to mam naplánovaný co?:D

Jsem až "nevýchovně" hodná

15. května 2010 v 18:25 | Maude |  Blog
Kdo by to byl do mě řekl? Já rozhodně ne, a někdy si tak ani nepřipadám, ale pakliže připadám ostatním, nebo teda těm, kterejm připadat chci, je to jen dobře. :D To znamená proč se k někomu nechovat hezky, když si to zaslouží?

Jsem dneska druhej den šíleně chcíplá a dost by mě zajímalo, proč! Včera kvůli dopolednim nákupum a dneska kvůli polospací noci? To se mi moc nezdá. Dokážu nespat buhví jak dlouho a unavená nikdy nejsem, tak tim to asi nebude. Asi bude něco ve vzduchu.

Každopádně včera večer jsem se měla fajn, a za to dnešní vstávání v půl osmý to stálo:-) Navíc jsem si konečně v metru splnila sen a rozrazila dveře:D. Je to divný, ale fakt jsem to chtěla někdy zkusit a v podstatě nikdy, když jsem spěchala, mi to za to nestálo. Dnes jo. Dramaticky jsem uslyšela v půli kamennejch schodů znělku a ještě dramatičtěji jsem se z nich snesla (ani nevim, jak se mi na těch schodech podařilo tak rychle střídat nohy:D), vlítla do zavírajících se dveří a vodpinkla je pryč. Muhehe, lidi v šoku a já v klidu usedla vedle milovaného Běsátka..xD

Odpoledne jsem doma plnila domácí práce a chcípala únavou ještě víc. Teď už se mi to konečně podařilo překonat a cejtim se jakž takž normálně.

Čim dál víc bych si přála nějaký mini auto (v podstatě jakýkoliv), aby ve mně moje schopnosti dále nekrněly, a čím dál víc jsem od toho odrazována .. Achjo. Každopádně naštěstí ne všema, aspoň někdo mě podporuje. Takže jestli se dočkám konečně nějakýho pravidelnýho příjmu, proč si to syslit, investovat! Muhehe..

Včera večer jsme probrali neznámý kapely, co budou na RfP, no a řeknu vám, vypadá to poměrně slibně. Už se moc těšim. Před tim ještě GD a ještě před tim Mezi Ploty, kdo by se netěšil? Teď ale hlavně doklepat ty zkoušky a bude mi ještě o mnoho líp:P

A aby to tu nebylo tak holý - The Feud, šikovní hoši na jejich věk:) Tak trochu musoidní věc a neskutečně-do-paměti-vžírající-se In Between The Lines a další věc, co mě na RfP poměrně zajímá..
Mějte se..x

* Jo a víte co mi ještě přijde divný (Resp. přišlo včera večer, když jsme trochu vzpomínali)? Že je to dneska rok od mýho posledního zvonění a tim pádem i skoro maturity. To se mi vůbec nezdá, neskutečně to uteklo, všechno. Dělo se ale tolik krásnejch věcí, že by se na to dalo jen těžko zapomenout..:-)

(Do)Polední

11. května 2010 v 12:04 | Maude |  Blog
Úterní dopoledne v plnym proudu a já mam chuť si trochu zaklapat do tý klávesnice. Měla by to bejt ovšem rychlovka, protože bych se asi měla postupně podívat na španělštinu a začít se připravovat na zkoušky, který mi začínaj příští tejden. Moc se mi do toho nechce - asi jako vám všem ostatním, co vás čeká zkouškový nebo maturita nebo něco podobnýho, na co se musíte pořádně připravit - na druhou stranu už bych to ráda měla všechno úspěšně za sebou a to je ten "pohon", kterej teďka potřebuju. Navíc jsem včera měla možnost si pořádně o škole a zkouškách (nejen mejch) promluvit a musim říct, že mi to nějak pomohlo. Pomohlo a nabilo energií, kterou teď budu potřebovat.

Víkend zase neskutečně rychle utekl a já jsem ho skoro celej strávila na chatě/zkušebně. V sobotu dopoledne jsem udělala doma všechny domácí práce, co se ode mě očekávaly, abych si odpoledne mohla vyrazit do zkušebny a bejt tam pěkně až do večera. Kapelní zkouška byla taková dost proměnlivá. Sešli jsme se po dlouhý době, vyskytly se nějaký problémy, ale nakonec jsme si zahráli v rámci možností dobře. Jenom mě hrozně ubíjí, že je to tak málo. Ale tak to se snad v průběhu prázdnin vyřeší..

Po skončení zkoušky nám Marry odjela a my s Běsem jsme se vydali na lov do obchodu pro něco k jídlu. Po večeři jsme vydrželi sedět několik hodin na sedačce a jen tak si ve tmě povídat. Bylo to příjemný a takový nevinný zároveň. Jen kdyby pak nebyla zima. Jak jsme tu nevinnost v zápětí zabili se vám zmiňovat nebudu >:-D (Muhehe, Maudě se nějak blogově rozjíždí, ovšem nesmíte věřit všemu, co napíše;))

V neděli jsem chatu navštívila zase. Tentokrát už z nekapelního důvodu. Ale spíš z uklízecího. Jednak bylo zapotřebí umejt tam důkladně nějaký nádobí a když už tam jsem, tak jsem tam vycídila dokonale všechno. A vůbec nechápu, jak tam ty buráky pod tou skříní mohly bejt tak dlouho (Marry!!!!:D). No nic, hlavně že je tam zase na chvíli čisto. Člověk by nevěřil, jak jednou máchne paličkou a hned se tam zase zapřáší..

A já končim, už tu u článku sedim zase dlouho. Dneska (popř. zejtra) chci napsat životopis, protože jsem dostala skvělou nabídku. Mluvit o tom zatim nebudu (to se přece nemá ne?), až jestli se mi to povede. Každopádně tohle je něco pro mě, tak na co čekat?!! Už jsem čekala dost dlouho, nebo jsem si nebyla jistá, jestli je tohle zrovna pro mě, jenže tohle opravdu je, a já pro to musim něco udělat. Bylo by to naprosto výborný, kdyby to vyšlo, tak držte palce.

Stejně tak držte palce při zkouškách;) a i já vám, maturujícím, zkoušeným na vš a nebo i někde jinde, přeju hodně štěstí, ať to dobře dopadne!!!

Ještě jsem tady .. já jsem tady totiž furt!

6. května 2010 v 22:41 | Maude |  Blog
"Když nevíte, co psát, tak nepište radši nic!" Mnjn, tim jsem se řidila v podstatě celej tejden (spíš nebyl čas), ale teď už mi to nejde. Mam potřebu něco napsat. Tak jsem tady.

Docela by mě zajímalo, proč si některý lidi kupujou nový auta, ujedou sotva deset kilometrů a pak je prodaj do bazaru.

Pak by mě taky zajímalo, jak někdo může, respektive nemůže, rozpoznat těhotenství a přijít na to až při přivolání doktora kvůli nevolnosti pár minut před porodem. To mě děsí, chudák spolužačka, doufám, že tohle se mi nikdy nestane. Ale ona se s tim vyrovnala skvěle, zdá se.

A ještě proč když měněj jízdní řády, díky kterejm na sebe autobusy jakžtakž navazujou, přepíšou je do podoby, kdy máte na přestup minimální čas, takže když se bus táhne a ujede jeden spoj, nestihnete se přesunou na druhou zastávku, kde jezdí záložní spoj, protože ten jede minutu po něm. Jak prospět věřejnosti!!:-/

No, to jen tak na úvod pár věcí, co mě dneska udivily. Dneškem mi skončil "pracovní tejden" a mam toho nějak dost. Jsem chcíplá a těšim se, až si večer lehnu a usnu. Ten den byl celej ospalej a včerejší noc mi k lepšímu zvládání unavenosti rozhodně nepomohla. Ale popořádku.

Jelikož o víkendu vyšlo najevo, že se moje nejoblíbenější kapela (MUSE!!! kdyby někdo nevěděl:D) konečně objeví v ČR a to rovnou na Rock for People, na kterej jsme se s Běsem stejně jako loni chystali, museli jsme už v pondělí vyřešit tickets. Co kdyby pak nebyli. A vzhledem k tomu, že na jejich příjezd čekala i Marry, rozhodla se jet taky. Tudíž pondělí po škole bylo silně zařizovací a poněkud spěchací. Ono stihnout za hodinu asi stopadesát návštěv v půjčovně cédeček a ještě k tomu přidat sraz s Marry (no dobře, to nebylo v tý hodině, ale to je detail!) je dosti náročné. Nicméně to bylo celkem příjemnej meeting zase jednou kapelně-nekapelně.

Aby se neřeklo, tak v úterý jsme museli s Běsátkem využít volňásky do kina (i když tam nic moc nedávali, šli jsme, proč sedět doma) a zašli na Muži, co zírají na kozy. No, jak mě minulej tejden poměrně příjemně překvapili Podivní, tak tohle mě zase docela zklamalo. Nevim, čekala jsem víc. Oba jsme z kina odcházeli poměrně confused a moc nevěděli, co tim chtěl autor říct. Pakliže to byla komedie, bylo v ní málo vtipu, pakliže to nebyla komedie, vtipu tam bylo až moc. Příběh byl dost zamotanej a pointy jsme se nějak nedočkali. Nicméně do kina chodim málo, ale ráda, ta atmosféra je skvělá, proto to nakonec tak špatný nebylo.

Středeční dopoledne jsem chtěla věnovat ježdění, ale vzhledem k času se to nakonec odložilo na později a myslim, že to bylo dobře. Jeden se stihl připravit na zkoušku a jeden zase splnit svoje povinnosti (to je v podstatě skoro to samý). No a abych se taky konečně dostala k tomu, proč jsem dneska chcíplá. Protože jsem večer navštívila milované Běsátko a zůstala u něj až do rána. Můžeme si stokrát řikat, že prostě pujdem spát brzo a stejně to nevyjde, protože se najde vždycky tisíc věcí, co před spanim ještě udělat, shlídnout, povědět apod. (A nejvíc za to může náš drahý Zdéňa "prsty v pi*i"!:DD)

Když jsem se dneska po půl dvanáctý dokodrcala domu, jen chvilku jsem se vzpamatovala, pak se dala do tvorby oběda a hned po tom zase vyrazila do terénu a pak do školy. Takže se vlastně nelze divit domu, že jsem v osm přišla total dead.

A teď něco do budoucna. Zejtra mě asi nic pracovního nečeká (když pominu nějaký učení, zkouškový se blíží, tak snad se na něco taky kouknu), ale protože nevydržim sedět doma, rozjedu se samozřejmě zase do Prahy a něco podniknu. Co, to se teprve uvidí. A na sobotu máme naplánovanou kapelní zkoušku, muhááá, na to se těšim:-)

Založim si továrnu na medovníky a budu nejbohatší na celém světě x))

1. května 2010 v 17:53 | Maude |  Fotoblog
Přijímám zakázky ;))

Když máte opravdu někoho rádi, uděláte pro něj skoro i nemožné. Proto jsem se pustila do tvorby Medovníku. Ze všech stran slyšíte, že je to strašně pracný a časově náročný, ano je, a taky kurevsky dobrý, proto se ta práce a čas tomu věnovaný vyplatí! Stejně tak to stojí za ta ocenění, kterých se mi dostalo:)

A teď už popřádku. Na "skoro" tejden jsem se odstěhovala k drahému Běsátku a ten skoro týden jsme si spolu zase pěkně užívali. Krom užívání si jsme ale plnili i jiný povinnosti (škola, školení, vyšetření atd.), ale stejně jsem si připadala jako o prázdninách. Změna prostředí mi zase prospěla a nejradši bych tam byla tejden další a pak ještě a... xD

V úterý časně ráno proběhlo moving, nákup v podstatě na celej pobyt, oběd od pana Běsa (nechala jsem si taky jednou uvařit, člověk musí bejt vyčůranej..:D), relaxing, a pak jsem se pustila do medovníku. Zabralo to opravdu spoustu času, ale každej pořádnej šéf má svýho pomocníka, díky kterýmu se to zvládne mnohem líp. Večer večeře venku, rozmazlování kocoura (mýho oblíbence), konečná fáze medovníku, tuhnutí. Noční procházka. První ochutnání při koukání se na Sleduje tě vrah u sklenky vína a následně totální padnutí.

Středeční den zahájen trochu později než bysme si přáli. Tvorbu oběda jsem už vzala do vlastních rukou, vyhnívání na zahradě na dece, masáž naprosto zničenejch nohou ze stání u medovníku, cesta do školy, cesta ze školy a sraz před procházkou a odhození závaží v baťohu. Cesta do Prahy, večeře v "italský" restauraci, zkoumání zapadlýho příboru v kanálu u restaurace v opeře od Pohlreicha (:D), centrum, stmívání na Staromáku, po stopách Bílý labutě (xD), zakončení večera ve Starbucks (zase:P), cesta domů a spát.

Dostávám se ke čtvrtku (ani nevim, proč to beru po dnech, ale jak jinak..), kterej byl započat školením (ne mym) a čekánim v posteli, až se mi Běs vrátí zase domu. Přemlouvání se k vstávání a opět velká procházka. Tentokrát jsme vyšli do okolí a oběšli, co jsme mohli, kolem potoka bylo nejlíp:). Zase handmade oběd (ve vaření se extrémně lepšíme), chvilka oddechu, a moje cesta do Prahy, za babičkou, do školy a ze školy ještě pro sejra a pytlíček s telecim pro kocoura (jak jinak:)). Návrat "domu", zapejkání a vytunění těstovin se zeleninou a tunou sejra k večeři - naprosto výborný. Pohoda a odpočinek v Galaxii na Podivní (v sále jen tři páry a film taky ušel, rozhodně jsem čekala něco mnohem horšího, takže jsem byla příjemně překvapená). Doma sklenka vína u Funése a den byl u konce.

Stejně tak i pobyt skoro končil. Pátek. Společná snídaně, co musela bejt trochu odsunutá kvůli vyšetření, částeční uklízení, dospávání v posteli spánkový deficity, cesta na nákup (aby nebylo vyžráno, až se navrátí Běsovo příbuzenstvo), pizza, "hoňka" do Prahy, postupné zaplňování domu členy rodiny, balení, večerní loučení s odvozem ke mně domů přes uzavřenou silnici .. Das ist Ende. Dělo se toho samozřejmě o mnoho víc, ale je potřeba nechat si nějaký věci pro sebe. Měla jsem se výborně a návrat domu bych nejradši oddálila a nebo zastavila čas.

M&M
M&M
M&M
Moje pravá ruka, aneb přece nebudu loupat ořechy já!!:DM&M
(↓Pokračování v "celym článku"↓) Upozornění: Obsahuje skoro samý jídlo:D