Září 2010

Some coffee sucks - bananas are better!

15. září 2010 v 21:57 | Maude |  Blog
Až já budu velká, bude ze mě detektiv-pyrotechnik hrající na bicí a vykonávající zubařské řemeslo (krycí manévr). A proč vám to vlastně řikám? Bude to tajný! No ale zatim neni, takže si to stejně nikdo nebude pamatovat, a já si to můžu dovolit zveřejnit.

Když jsem se tady minule zmiňovala o zkušebně, ani jsem netušila, jak se to všechno pěkně rozeběhne. Zkušebna bude asi "naše", ale je tam potřeba opravit a udělat tolik věcí, že to jen tak jednoduchý nebude. Člověk by ani nevěřil, jak jsou lidi schopný za tak krátkej časovej úsek všechno vyřídit (jakože zničit). S Běsem jsme se do toho ale pořádně pustili, takže by to mělo přinést nějaký ovoce, we'll see.

Před nějakou chvílí proběhla u mě v garáži pitva střev dvou "vyhořelejch" beden a řeknu vám, hrozně mě to trýzní, když mi někdo nevěří, že umim zacházet se šroubovákem! Nejsem vemeno z kvočny. Navíc takovouhle manuální práci jsem potřebovala, hrozně mě to bavilo. Sice nedokážu říct, co je tam špatně, to přenechám "odborníkům", ale podle všeho to neni vidět.

V podstatě celou zkušebnou tenhle týden žijeme, zítra tam jdem zase. Sice ne hrát, ale řešit provozní záležitosti, luxovat, měnit žárovky a tak nějak dát to prostě do pucu. Everything will be alright.

V neděli jsem se zase po dlouhý době sešla s Anwi, zašly jsme na pořádnou nálož kafe a pořešily naše záležitosti a tetování. To bejvá naše častý téma. (Že jich na sobě ale mam, co?:D) Nemam, každopádně mi to nebrání o tom hovořit. Bylo to příjemný, takový dvojí potěšení, jak pravila Anwi - kafe a Anwi osobně.

V pondělí večer jsme si udělali kulturní vložku, zašli jsme s Běsem do kina. On toužil po Kájínkovi, no a tak jsme na něj šli. Vyplatilo se mi předem čekat, že ten film za moc stát nebude, protože mě pak celkem příjemně překvapil, nebylo to špatný. Sice to zdůraznilo prohnilost celýho světa, který si člověk nepřipouští, ale je to prostě tak, hnije tady i to co nemá!

A dnešek jsem strávila zase několik hodin ve Starbucks s velkým přísunem kafete. Njn, dlouho nejdete a pak se to najednou nahrne do jednoho týdne. Nicméně koho to se*e? Bylo potřeba vyřešit spousta "pracovních" záležitostí, a v tomhle hnusnym počasí, co je lepší než v teple u horké kávy?

Tak a na zítřek mam zase naplánovanou kulturní vsuvku, kterou patřičně zdokumentuju, takže se zmínim až potom a pak zkušebna. Mno, jen ať se to všechno rýsuje! Dobrou x)

A třeba tuhle.. E D I T O R S - An end has a start

To bolo

10. září 2010 v 23:26 | Maude |  Fotoblog
Nuže, začneme od konce, asi máme novou zkušebnu. Já jsem z ní zatim nadšená, příští týden proběhne první testovací zkouška.

Vrátila jsem se z "rekreace", kde se mi podařilo nabrat mnoho sil a hlavně máme s Běsem taky spoustu novejch nápadů (nebo záměrů?). Začíná to bejt pěkně zajímavý, jelikož se nám naskytla výzva jako prase!

Pěkně jsme si odpočinuli, jednou zašli na babičinýho králíka se špenátem, jeli na vejlet, kde jsme neplánovaně sklidili na tu chvilku poměrně dost kvalitních hub, po výborný handmade večeři vyhnili u Sherlocka Holmese s medovníkem a šampaňskym, další den jsme si mohli pěkně poležet jak dlouho jsme chtěli a jelikož bylo hnusný počasí, ani nám to nebylo líto. Celej den jsme pak prohnili v pracovním koutku, s kytarou, internetem, knížkou a blokem. Po další naší výborný večeři jsme pokračovali u vína až do půl třetí u Secret Smile se sociopatickym hadem:D. Po té jsme poleželi dýl znova, ale koho to sere? A tak dál no, bylo to fajn a plány na příští tejden snad budou taky (zkušebna, zoologická, botanická, kino, zámek?).

"..a do tiechto úst som sa urobil.." (:PP)

Náš pracovní koutekM&M

Písmenkový průjem je třeba ze sebe co nejdříve dostati

3. září 2010 v 15:32 | Maude |  Blog
Připadá mi to nedávno, co jsem seděla na břehu Střeleckýho ostrova s Marry, bylo příjemný počasí a svítilo slunce. Potom jsme se přesunuly na vedlejší ostrov a do devíti do večera jsme vydržely sedět na trávě, než paprsky přestaly hřát. Pak se mi vybavuje procházení s Běsem v lese mezi stromy a hledání nedostatkového chládku. Nebo sezení na terase a usrkávání ledovejch osvěžujících nápojů. Je to měsíc, a pár dní. Dneska jdu ven, mam na sobě navíc ještě teplou mikinu a sako, pro všechny případy si s sebou beru šálu (šátek), fouká vítr a když mam štěstí, přestane pršet. Tohle léto bylo divný, moje první vysokoškolský, jednu chvíli bylo moc vedro, druhou zase zima, nebyla jsem nikde na "rekreaci", to si splnim až teď - v září, ale na druhou stranu si nemůžu stěžovat. Bylo to přesně tak, jak jsem si to zařídila.

maude
Včera jsem byla v tý slibovaný knihovně a přitáhla jsem si domu dvě detektivky s Wimseyem (lásku a vraždu neutajíš, mtrvola nutná dorothy sayersová). Zjistila jsem, že tenhle (ne)detektiv mě v tuto chvíli inspiruje nejvíc. Zvláštní. Donedávna jsem ho neznala, až díky nemoci jsme si mohli podat pomyslné ruce. (:D pche.. nějak se mi chce psát zvláštnim stylem dneska..ale asi z toho nic nebude, protože jisté morální a etické nebo co to je aspekty /blbost!/ mi svazujou prsty) Marry se mnou měla trpělivost, a tak mě nechala si v knihovně důkladně prohlídnout všechno, co se mi zachtělo. Děkuji. Ještě jsem si chtěla pujčit něco od Stephena Kinga, zaujalo mě tam bichloidní "TO", jenže já se teď musim soustředit na pondělní zkoušku a už takhle musim odolávat detektivkám a pak jedu pryč, takže ty dvě budou na měsíc akorát. Mezi tim neskutečnym množstvim svazků jsem si uvědomila, že vůbec nechápu, proč tam vlastně nejsem přihlášená!? !

Bylo to takový příjemný dopoledne, který prostě tak přirozeně vyplynulo a já jsem byla ráda, že jsem ráno kvůli tomu vstala. Tady si pujčim Marryinu statusovou informaci z vy-víte-čeho "..strávila příjemné kulturní dopoledne v Mauděcí společnosti - knihovna, krátká procházka, poetické posezení v KFC a následně minivýstava fotografií na téma Václavské náměstí. Tak se to dělá :)" Kdybyste se snad ptali, jak se může stát posezení v KFC poetickým, jednoduše. Dva intelektuálové jako my:D si tam z toho udělaj čtecí kroužek, jeden se sbírkou basní, druhej s detektivkou, znáte snad něco poetičtějšího?:D

Dneska jsem se nechala inspirovat zase jednim statusem od Marry a pustila se do výkladu svejch snů (jen tak okrajově, aby se neřeklo). Zjistila jsem o sobě neskutečný věci, kterejm sice nevěřim, ale něco na nich určitě bude. Ale jedna věc sedí víc jak prdel na hrnec, to se jim musí nechat, ovšem v tom se člověk taky ani nesplete, ale to je jen zlomek toho všeho. Poslední dobou se mi v podstatě zdá pořád to samý, ale nemůžu najít správnou formulaci, která by mě dovedla k odpovědi. Třeba mi to jednou dojde. Tak, to by tak bylo.. Je tu zima, jdu si udělat kotel kapučína.

Mňaau!

2. září 2010 v 21:22 | Maude |  Oblíbené
edit 17.10.10 Tak Honey už necelý měsíc má svůj nový domov:)

Nejsem žádnej Srstka:D, ale tenhle krasavec nemá kde bydlet, přitom je uplně k pomilovaní! Hned bych se ho ujala /kdyby to šlo:-(/ A proto má to největší právo bejt tady vystaven.. trhá mi to srdce, že si ho nemůžu vzít zrovna !
hanýsek /toulavetlapky.estranky.cz/
Líbí?

sit the fuck down!

1. září 2010 v 22:35 | Maude
Líběj se mi pánský boty (teda jeden určitej typ, ale to nebudu rozvádět, protože na tom to teď nestojí) a miluju pánský vůně. Z některejch se dá dost dobře samym blahem posrat /pokud jejich "nositel" ke všemu stojí za to:D/, ale to rozvedu až jindy. Přála jsem si koupit sprchovej gel od Adidasu, poslední dobou moje nejoblíbenější, a ještě mámě složitě vysvětluju, kterej že to mam ráda. Dneska přijde domu táta a vyskládá na stůl nákup a mez tim i sprchový gely. Mhe, pánský. Nějak mu uniklo, že se to genderově rozlišuje, tak koupil ty, co se mu líbily podle obalu:D. Byl nějak aktivní, ale zazlívat se mu to nedá, protože jediná zmínka, že je to for men je na zadní straně asi milimetrovym písmem. No co, voněj nádherně, tak snad se na mě teď v dopravních prostředcích nebudou lepit holky.. Na druhou stranu, proč ne, že?

V noci mě chytla neskutečná psavá, takže jsem zase popsala strašně moc stránek jen při svitu mobilem, tentokrát poměrně lechtivě-vzrušující scénou, takže se nemůžu divit, co se mi po tom všem zdálo. No, pěkný:D.

Doufám, že mě ta tvořivá jen tak nepřejde. I když sice možná muj blog strádá, nestrádaj jiný činnosti a myslim, že je to dobře. Přece jenom to jsou reálný věci a blog je pořád kus jinýho světa. Navíc se taky držim motivačního hesla od mého nejdražšího, že se mam soustředit pořádně jen na to, co mi jde. No a tak se soustředim. Vy to teda podle tohodle článku asi nepoznáte, a vůbec podle žádnýho článku tady, ale myslim, že nepíšu zas až tak špatně a moje slohovky ve škole byly vždycky jedny z nejlepších, psaní mě baví. Proč bych toho teda nemohla nějak využít? Druhá Rowlingová ze mě asi nebude, že by mě to živilo až do smrti, ale tak s tim počítám.

Zejtra jdu dopoledne s Třešinkou do knihovny, měla bych toho využít a naupujčovat si tam nějaký inspirační věci. Yes!

Tak, blogově jsem se uspokojila, tak si jdu ještě zahrát (zatim je to ve fázi, že se tomu asi nedá řikat "zahrát", ale tak pocvičovat) na kytaru - dostala jsem druhej dech a prostě se toho nevzdám, chci to umět a taky že budu! I když mi to bude asi ještě chvíli trvat. Bicí už mam splněný od dopoledne, pan kapelník naší nekapely totiž vybral další songy, tak jsem si to musela projít. No, a ještě bych taky chtěla umět zpívat a hrát na klavír, ale tak to nechám mojí hlavní postavě v detektivce, to já nikdy umět nebudu.

Jo, a tohle tu dlouho nebylo..vždycky mě to rozesměje, ten smích tam..