Listopad 2010

Dead like Maude?

30. listopadu 2010 v 23:46 | Maude |  Blog
maude
Jen taková předspací rychlovka.

Tak dobře, ten úsměv se k celkovýmu kostýmu možná nehodí, ale mně se to takhle líbí. Nemohla jsem si pomoct:D.

Zejtra jdem konečně se slečnou Třešňovou do kina na HP a ne, že bych se netěšila. V kině už jsem taky dlouho nebyla. Mam ráda tu atmosféru potemnělýho sálu, akci na plátně a co nejmíň hlav okolo.

Taky mě čeká první školení v nový práci na Ruzyni, tak na to jsem teda dost zvědavá. A taky na svou uniformu, co vyfásnu. Mněhe, to bude dílo..

Pomalu se odebírám spát a zvažuju, zda si pustit na dobrou noc Doctora Who a nebo se pustit do pokračování Oxfordskýho anonyma? Dobře, na Doktora, ačkoli mi to srdce trhá:D, už je pozdě, tak ho necháme na jindy a dám se s právě vylouhovanym voňavym zelenočernym čajem do četní Anonyma v peřinách. Co může bejt lepšího? (Hmm, jemně oddechující spoluspící..:P)
Dobrou noc:-*

Zgrogovaná

28. listopadu 2010 v 0:09 | Maude |  Blog
To jsem si teda dala:D. Ale vezmeme to po pořádku. Včera konečně volno, ale den to byl náročnej. Sic se to z vyprávění určitě nezdá. Vstávala jsem hodně brzo, abych přívítala Běsisko z práce horkou vločkovou kaší s rozinkama, ořechy a medem (mmm:P). K tomu jsme si dali výbornej sypanej čaj od Kentaura a společně "nastartovali" den.

S Běsem jsem se pak svezla kousek po jeho trase a pokračovala k babičce, se kterou jsme dopoledne oběhly v okruhu jednoho až dvou bloků všechno, co se dalo. Pak jsme se vrátily domu a u doktorky "Kvínový" (fakt nechápu, že to furt dávaj:D) jsme poobědvaly výborný experimentátorský řízky. Pak trocha domácích prací a už jsem pokračovala dál. Na sraz s mámou, se kterou jsme strávily odpoledne scháněním čepice, bot a tak podobně. Taky jsme obešly, co se dalo a nakonec se zadařilo. Máma má boty a já filajovou čapicu s fešáckou bambulí, muhehe. Zastavily jsme se pak ještě na dalších místech a domu dorazily v podvečer.

Byla jsem už tehdy dost unavená, ale to mě neodradilo, abych po večeři nepokračovala za Běsem. Původně jsme chtěli jít do kina, ale jelikož na HP on jít nechce a nic dalšího se nám tam moc nepozdávalo, zůstali jsme radši v teple jeho domova vychutnávající si bylinný čaj a tak vůbec atmosféru zasněženýho večera.. Bohužel dnes ráno jsem se vzbudila s bolestí hlavy a nic moc se mi nechtělo, stejně tak ani jet domu a loučit se. Nakonec jsem se vzchopila, nedopřála Běsovi dosnídat a hnala ho do auta, aby mě vyhodil na zastávce a já pokračovala domu. Jsem to ale nelida. Nicméně jsem mu aspoň za to odhrábla zapadaný přední sklo, a to se cení ne?:D

Cestou domu jsem se musela soustředit, abych sebou nejebla, protože chodníky byly jak zrcadla, ale nakonec jsem v klidu došla a začla regenerace, protože jsem po obědě před sebou měla další akci. Regenerace se nezdařila a hlava byla horší. Každopádně stejně jsem vyrazila do Běchovic na předvánoční akci za Kentaurem, která měla s mámou v dílně na starosti vázání a zdobení adventních věnců. Mimo to se tam dělaly ještě svíčky, perníčky, malování na dřevo apod. A jelikož měla Kentauřice problém, jak nazdobit ten svuj věneček, trochu jsem se do toho položila a nazdobila ho za ní. Dokonce mi byla propůjčena tavná pistole. To chci! Jedna z nejlepších věcí, jak jsem zjistila xD. (Věnec pak nafotí a mam dovoleno ho publikovat i tady, takže foto coming soon) A jelikož to byla akce předvánoční, nemohly chybět horké tekutiny. A tak jsem si dala grog a to vám byla alkoholová nálož. Pani barmanka mi evidentně přála, nalila mi celej velkej hrnek a rumem teda rozhodně nešetřila. Mnojo, trochu mě to rozbilo, hlava pořád zlobila, ale i tak to byla fajn akce, lepší než sedět doma. Když už nic, dobře jsme si s Kentaurem popovídaly:)

Domu jsem dorazila před sedmou, zmrzlá jak něco, že jsem sebou pak švihla před krb a nechala si vymejt mozek u Stardance a postupně rozmrzla. Hlava přešla. Avšak teď už je ten nejvyšší čas jít spát.
Na dobrou noc ještě toto.. delší, ale dejte si;)
A7X Victim

Dámy a pánové, zde je ten "náš" věhlasný věnec:D
věnec

over a cup of yasmin green tea

25. listopadu 2010 v 23:53 | Maude |  Blog
Dneska se mě máma ptala, co chci k Vánocům. Nevim. To, co momentálně chci, mi nemůže stejně nikdo dát. Taky chci třeba vrátit čas a nebo ho naopak popohnat. Nemůžu se rozhodnout, co z toho by bylo lepší. Nebo si mam přát kupu věcí, který mi jsou ve výsledku stejně k ničemu, když nemůžu mít to, co chci? Ta bezmocnost mě ubíjí. Jak má člověk vydržet tu depresivní zimu, když se kolem dějou ještě takový věci? Ale dobře, nebudem si tady stěžovat. Přijmout se musí všechno, co přijde. Já to všechno přijímám, jen mam strach. Strach, kterej by měl každej a kterýho se nelze jen tak zbavit. Ani nevim z čeho přesně, teď bych si fakt přála vidět dopředu. Možná by mi to pomohlo se uklidnit. Frangopani. Znamená prej jasmínová vůně. Line se mi pokojem. Trošku uklidňuje. Stejně jako pár představ honící se mi hlavou. Jsou silný. Ne tolik, ale jsou. Je na čase na tom všem pracovat. Kdy jindy, když ne teď?

Pro odlehčení, nějaká materiální věc by se přeci jen našla, co bych si přála:
Ještě furt mě nepřešel foťák.
Nad postel do nový ložnice bych si přála obraz se zebrou.
Ráda bych dala domov vysloužilýmu dostihovýmu chrtovi.
Nejdůležitější je mít nohy v teple, líbily by se mi takový ty trochu army (military) zateplený botky, to budu muset zabrousit na ebay nebo tam někam, protože "móda" v čr je pozadu, všichni víme:D.
Pokud zejtra na reklamaci řeknou, že je muj mobil neprovozuschopnej, tak budu samosebou potřebovat novej.
Notebook pro budoucí připojení a práce do školy by taky nebyl od věci.
Hm, tak to by tak zatim bylo, když na něco přijdu, tak to doplnim, ale stejně nepředpokládám, že by mi někdo z vás něco z toho kupoval, takže je to jedno, budou-li tady neúplný informace.
Co si přejete vy?

Odpolední výcuc

25. listopadu 2010 v 19:05 | Maude |  Blog
Tak se mi dneska "podařilo" jít do školy jen na hodinu a pak se zase vrátit domu. Bolí mě od rána břicho a přidala se k tomu hlava, tak to tam na matice bylo fakt nad moje síly. Tak jsem se aspoň projela sem a tam vlakem, nabrala informace, co se bude dělat a teď už si trpim v teple domova. Nikdo tady, tak si topim (jinak bych nemohla:D:D).

Možná bych se asi měla vyjádřit k těm věcem, co se v pozadí dějou a nikdo vlastně nic neví, ale já taky ne. Prostě čekám, nic jinýho mi nezbejvá. Ale asi začnu bejt pověrčivá, práci jsem dostala, s bytem se to taky nějak zvládlo, a jakmile jsem se o tom zmínila, přijde rána. No co to je?? Teď už můžu mluvit o všem, nic horšího se nestane.

A tak se teď uklidňuju u vybírání talířů v Ikee (:D), sem tam kouknu na koberce a zase v jinejch obchodech už mam vyhlídnutou pohovku a skoro se objednávaj postele, stůl a židle taky nejsou pozadu. Lednici furt nemáme, jelikož si z nás ten dovozce už asi dělá prdel, no ale co, čeká nás zima a máme balkon, lednice netřeba. (Pcha, to jsem mu to teď natřela, co?)

Zejtra mam v plánu navštívit po dlouhý době babičku, potom reklamovat mobil - protože už se ani nezapne a mam ho ještě do půlky ledna v záruce (brekeke), a protože je zima, tak si musim ještě sehnat nějakou čepici. Tu starou mam už asi šest let a nehorázně se vytáhla, padá mi přes oči. Už takhle se v zimě člověk zabíjí na ledu, ještě aby neviděl.. A podvečer a večer bych to viděla někde v teple na sklence čehosi s Běsem, pokud to pujde, na nic jinýho nemam chuť.

Když už tady tak "povídám", ještě bych se mohla zmínit o pátku a sobotě, kdy přijela Mimi z Ovy i s milým Azhárkem. V pátek ráno jsem je vyzvedla na Hlavnim nádraží, ukázala jí okolí u mě, prošli jsme se kolem koní, polí a rybníka a pak se vrátili do centra ke sněmovně, kde už na ní čekal zbytek třídy. Já dostala Aziho vodítko do ruky a ukázala ostravskýmu psovi, kde že je to ten slavnej Pražskej hrad. Z Hradu jsme pak pokračovali na Petřín, kde se jako správnej turista nechal zvěčnit s výhledem na celou Prahu (viz foto dole:D) Z Petřína zase zpátky přes Malostranský náměstí ke Karlovu mostu, kde byl extra zvědavej, co že je to pod náma a pak na Kampu, kde začlo nechutně pršet a my se museli chvíli ukrejvat v křoví, což ho evidentně hodně zajímalo.

Po projití těch nejvýznamnějších míst jsme se vrátili ke Sněmovně a sešli se s Mimi. Já pak pokračovala domu, ona s Azim a s dalšíma spolužákama do hospody. Noc byla zajímavá, to jsem fungovala až do čtvrt na tři jako GPS pro ztracené Ostraváky v Praze, ale nakonec to dobře dopadlo a dostali se v pořádku "domu".

A v sobotu se pokračovalo. V odpoledních hodinách jsme se zase sešli, sestavu rozšířil ještě Kentaur, Běs a Anwi. Kentaur napekla slaný koláčky, který byly vynikající a donesla dvě Pepsiny, který jsme pak míchali s vínem a jahodovou vodkou (kupodivu to bylo dobrý:D). Od holek jsem byla ještě obdarována výbornym čajem, trikem s greyhoundem, mňamkama pro budoucího psa a čokoládou k narozeninám - za což jim ještě jednou děkuju. Příjemně jsme si popovídali a probrali všechno možný a pak k večeru posadili Mimi na vlak a rozloučili se. Celkově to bylo fajn. Aspoň jsem za ty dva dny mohla něco organizovat a myslet na jiný věci, než který se mi nedobrovolně vkrádaly do hlavy. 
Azhar
Správný turista (měl štěstí na počasí..:-/)

Protože nechci abys byl So Far Away :(

22. listopadu 2010 v 19:55 | Maude |  Oblíbené
Je krásná..
Avenged Sevenfold - So Far Away

Mauďování

18. listopadu 2010 v 0:10 | Maude |  Blog
(Rys rýsuje, Plán plánuje a Maudě mauďuje..)

Tak abyste neřekli, vyšetřila jsem si na bložínek pár minut. Mam už docela hlad, ale zase co bych pro něj neudělala. (Psáno před večeří, abyste si snad nemysleli, že v tuto nekřesťanskou hodinu mam hlad:D) Nehrábla jsem tady na to z toho důvodu, že jsem nebyla doma, tudíž jsem neměla přístup k netu. Minulej tejden ve čtvrtek jsem si s Běsátkem odjela do našeho letního sídla do VP, kde jsme se zase jednou pěkně nažrali (:D Maudě experimentovalo a samozřejmě to výborně chutnalo - sebechvály není nikdy dost, že ano), odpočinuli, prošli v STK, udělali vejlet nádhernym prostředim, a tak vůbec spolu strávili příjemnej čas. Bylo to fajn, taky jsme oslavili a zapili moje narozeniny (btw připadám si teď hrozně stará..)

A v pondělí jsme zašli do Futura na Four Year Strong ještě společně s Wekou, dali si tam nějakej ten alkoholickej nápoj (výjimečně se může ne?), a i když to nebyla přímo naše krevní skupina, lepší než sedět doma na zadku. Ovšem ty lidi tam, to bylo na zabití. Většinou kluci ve věku cca 16-18 let měli potřebu pořád vylejzat na podium a machrovsky z něj skákat do davů a pak neuvěřitelně "masakrovat". Dementi. Ale i tak, příjemná změna.

Pak jsem pro další změnu pokračovala ne ke mně domu, ale k Běsovi. Kdo si myslel, že přijde změna, tak má smůlu:D V tomto směru asi nejsem moc zajímavá, ale mně to takhle vyhovuje.

Už se nám taky pomalu rýsuje - mně práce a nám oběma dohromady společný bydlení. Bude to asi náročný, ale proč zbytečně zaclánět doma, že jo? Muhehe, zejtra stěhujeme lednici, dnes jsem vybírala postel a pohovku, jelikož spaní na nafukovací matraci je spíš za trest, a příští tejden bysme to mohli jít do obchodu pěkně vyzkoušet.

V pátek a v sobotu plánuju sraz na počest příjezdu Mimi (Lee?)a Aziho z Ostravy a zatim to vypadá, že by se nás mohl sejít poměrně slušnej počet, dokonce se kvůli tomu pustí Billieka do pečení. Je se na co určitě těšit.

Zejtra mě čeká odpoledne ve zkušebně. Bude to asi dost náročný, protože se na mě teď naložilo spousta novejch skladeb, ale tak snad se to zvládne. Že bych z toho nemohla usnout, to se nemusíte bát. Samozřejmě jsem měla dnešní den dost hudební, naposlouchávací a cvičící a už se tam těšim. Jo a tohle mě baví:P

A teď už to jídlo, spešl pro Billieku;-) /ani se neptejte, koho jsme zabili  }:->/

Pozdní sběr

7. listopadu 2010 v 16:31 | Maude |  Fotoblog
Pozdní sběr proto, že jsem vytáhla odevšad - z foťáku, z mobilu jedna a z mobilu dvě - fotky za uplynulých několik týdnů. I když většina pochází z týdne ještě probíhajícího. Nejdou popořadě, ale vynechávat se mi ani jednu nechce. Jedna je dokonce i od vznešeného pana Mrakomora, no schválně hádejte která:))

Tak například jsem se ani nezmínila, že jsem se stavila několik dní ago s Marry v knihovně a nabrala si tam zase nějaký počteníčko (:D to zní úchylně). Dvě detektivky a k tomu konečně jeden horor od Kinga, na kterej (ne přesně na ten, ale v podstatě na jakejkoliv) jsem se těšila už dlouho. Z knihovny jsme se prošly na Václavák, kde si Marry koupila její oblíbenej kuřecí burger a já měla čas sledovat cizince. Udělalo se mi poměrně nevolno, když jeden po druhym chodili k dávkovači na "dochucovadla" a na svoje klobásy míchali tatarku s hořčicí s kečupem a ještě s pálivou hořčicí a pálivym kečupem. Boha jeho, nechybělo málo a vrhla bych.

S Běsadlem jsme navštívili zase několikrát zkušebnu a dokonce jsme získali dalšího vážnýho zájemce. Výborně, nechci to zakřïknout, ale konečně zase někdo v podstatě normální po těch zástupech "blbců". Zase se dostávám do fáze, jako kdysi, kdy jsem trávila všechen svuj volnej čas ve zkušebně a to je úžasný. Fakt mně to baví a hlavně to snad konečně přínáší ovoce. Ještě zintenzivnit a nějakej koncert by to chtělo..:P

A v pátek jsme ten tejden samozřejmě zakončili zase tim nejlepšim. Sešly jsme se s Kentaurem, že zajdem na kafe, vyzvedla jsem jí u školy a rozjely jsme se do centra, kde jsme se příjemně prošly. Potom se k nám přidal Běs a střihli jsme si další procházku na Staromák a k Vltavě, ochutnali jsme tři druhy medoviny a u vody se k nám chtěla přidat extra zvědavá (hladová?) labuť. Procházku jsme zakončili na výborný kávě a čaji ve Starbucks, tam jsme probrali všechno, co nás napadlo. Byl to takovej příjemnej čas strávenej v příjemný společnosti na pohodlnejch křesílkách, že se mi pak nikam moc nechtělo.. Ale došli jsme na Masnu, kde se s náma Běs getlemansky rozloučil a s Kentaurem pokračovaly vlakem domu..

Pokojem mi teď voní čerstvej earl grey s citrónem a já se tý vůně nemůžu nabažit, sedim na posteli a přemejšlim. Příští tejden bude náročnej, ale ke konci mě čeká zase odměna. Jedu si na pár dní vyčistit hlavu pryč a strávit pohodový dny s kym jinym než s mym Běsem:) Už se těšim, protože to oba už šíleně potřebujeme .. a uvidíme.
M&M
M&M