Leden 2011

Co je víc než jedna a dokonce i víc než dvě masážní chobotnice?

25. ledna 2011 v 21:12 | Maude |  Fotoblog
No přece TŘI masážní chobotnice!!! Checht. To nemáte, co?:D
Ma(u)de in Euphoria
Ale jinak jsem v pořádku, nebojte.

Odkdy nemaj šaty na ples kapsy??!

24. ledna 2011 v 21:56 | Maude |  Blog
Nějak jsem si bláhově mysela, že celou neděli prosedim doma a budu se učit na zkoušky, který se pomalu blíží, ale poněkud se mi to vymklo. Už o půlnoci přišla lákavá nabídka maturitního plesu věhlasného Věhlase. A já jakožto další neméně věhlasný Věhlas (:D) jsem o tom začla uvažovat, že by to nakonec nemuselo bejt vůbec špatný.

Když pak v neděli ráno přijel Běs z práce a přemístili jsme se do našeho dalšího únikovýho místa na ranní čajovej geisha dýchánek, bylo jasno. Běs na ples chtěl už dřív, ale všechny trochu významnější byly až v únoru a kvůli misi jsme si je nemohli dovolit. Tak jsme se příležitosti chytili a večer se šlo plesat.

Když pominu to, že se v Lucerně klasicky opět nedalo dejchat (oblaky kouře se vznášely i v nekuřáckejch prostorách, vedro neskutečný a vzduch žádnej /Kentaure, máš se na co těšit:D/), za 0,75l vody chtěj osmdesát korun a já si nikdy nezvyknu na podpatkový boty, celej večer se vydařil a moc se mi to líbilo. S Běsátkem jsme prohodili pár slov s Věhlasem, shlídli a následně ohodnotili vystoupení tří čtvrťáků (myslim třídy, ne lidi) a pak jsme se vrhli na parket a tančili a když to nešlo, tak se o to aspoň snažili a užívali si společný chvíle.

Kolem půlnoci kapela přestala hrát a my sál opustili, rozloučili se a vyrazili společně na vlak. Vlakem ke mně domů, převlíkla jsem se a vyrazili jsme k Běsovi. Tam jsme si ještě užili společnej "večer", ráno prospali a poledne ještě malinko využili, že nikam nemusíme a pak jsem odjela.

Jsem za každou příležitost a čas, kterej můžeme s Běsem strávit spolu, ráda. Ono taky kdo by nebyl, když za pár dní na /doufám "jen"/ půl roku to nebude možný. Navíc se ve mně ke všemu znovunachází takovej ten zvláštní pocit.. a je mi fajn, ale nemá smysl to dál radši rozebírat..:P

Pomalu jdu ulehnout, zítra vstávám hodně brzo do práce a pak hned přesun do školy. Ve středu bych před prací měla stihnout kafe s Kentaurem a už se těšim. Jednak až zase spolu popovídáme, prozkoumáme směsy kafat a taky na tu vynikající chuť onoho již zmíněného hnědého moku. V pátek je pak na plánu zase nějaká večerní kulturně-povídací akce s Běsovejma friendama, kde po mě prej bažej (abyste si nemysleli, že se jim tam cpu:D) a kde jsem přislíbila účast, no.. a to by bylo.

Plánujete někdo taky nějakej ples nebo něco zajímavýho v nejbližší době? Jo a taky se vám nelíbí, že je tam venku zase to bílý studený?

Koupila jsem si sochu Buddhy a vždycky, když jdu kolem, tak se uklánim

22. ledna 2011 v 23:24 | Maude |  Blog
(Checht)

Tak jsem dneska konečně po takový dlouhý době, kdy nám to nevycházelo a nebo to bylo všechno proti nám, navštívila s Třešinkou kino a HP7. Jo! A líbilo se mi to. Sice mi tam chyběl takovej ten grandiózní závěr, jako byl na konci všech předešlejch filmů, ale to teprve přijde. V dalšim díle. Určitě je se na co těšit. Tohle mi přišlo tim pádem malinko ošizený, prázdnější, ale i tak jsem spokojená a celá, že jsem to konečně viděla.

Po kině jsme se ještě přesunuly k Oxalisu, kde jsem si vyzvedla další dva balíčky čaje. Ano, jsem posedlouš. Ale jeden balíček neni pro mě (Tim se všechno vysvětluje a vy se mi musíte omluvit, že už si o mně nemyslíte, že jsem psychopat a že jste se pořádně spletli, ano děkuji, tímto je vše zase v pořádku!). Zase se jedná o mix zelenýho čaje. Chutnaj nejlíp.

Když už jsme u těch chutí, minulej tejden před prací jsem si koupila takovej ten Aloe Vera nápoj. Zaujal mě mix s Grape Flavour. Ta hroznová chuť a vůně mi připomíná dětství, kdy jsme si se ségrou na chatě chodily do takovýho malýho krámku u hlavní silnice pro lízátka. Jedno tam taky bylo hroznový a bylo strašně dobrý. Od tý doby ta výrazná chuť vymizela a skoro nic tak už nechutná. Tak jsem si ten nápoj musela koupit tenhle tejden znova a asi se toho upiju, je to fakt výborný a zdravý k tomu, že ano..

Taky jsem si nějak oblíbila svařák. A to jsem to dřív dost nemusela. Stejně jako teplý rajčata (pečený nebo jakkoliv upravený, jedině syrový) a hle, přestalo mi to vadit, protože jsem s tim přicházela čim dál víc do styku. Víno jsem taky mohla jen tak studený a nad svařenym se vofrňovala, a pobyt ve VP a na horách to nějak změnil. U stánku bych si ho asi nedala, ale takový vlastnoručně udělaný s namíchanym dobrym kořenim, tomu neodolám. Dopadlo to tak, že jsem si ho po příjezdu domu musela udělat. Fakt překvapivý.

Dneska v podvečer jsem dostala takovou tvůrčí náladu, chtělo by se mi kreslit, oko padlo na pana profesora Snapea. Na tom jsem ještě nepracovala (teda kdysi dávno, ale to už se nepočítá), tak aby měl radost, dám se do něj v průběhu zítřka.

Krom portrétování taky přemejšlim nad zařizovánim a budoucim bydlenim. S Běsem jsme se tak trochu dali do "uvažování" co a jak zařídit, tak jsem si to chtěla taky všechno krásně nakreslit a rozmyslet barvy a tak podobně. To mě totiž jakýmsi záhadným způsobem docela dost baví. Teď sice budu čekat, ale aspoň to pak pojede rychle a budeme mít ve všem jasno, když se shodnem. Juch..:D

Mno, a to bude Ende, pujdu taky spát. Zejtra zase na nedělní poměry vstávám docela brzo, tak abych nezaspala jako..předevčírem?:D Mějte se fajn a nezapomeňte se uklonit, dobrou noc!

Doupě neřesti

20. ledna 2011 v 1:03 | Maude |  Blog
Měla jsem vymyšlenej takovej skvělej titulek. No jo, ale to už je několik dní. Dnes nevim nic. Škoda.

Tak abyste věděli, od čtvrtka jsem si zase užívala. Nejen dobré jídlo, jak to tak podle fotek může vypadat. Ale taky skvělou společnost, čajovej dýchánek, nedělní vejlet a spousta dalšího. Bohužel to byla taková poslední věc na půl roku a bude mi to chybět..

V pátek jsem se patlala s nokama z kukuřičný mouky se sejrovou omáčkou. Omáčka se povedla, noky byly divný, vždy je co zlepšovat. Odpoledne za náma do našeho Doupěte dorazila Anwi s Kentaurem. Uvítali jsme je čajovym dýchánkem, frappé a svařákem a prožili tak příjemnej čas za stálého kecání až do večera, kdy jsme se s oběma prošli na zastávku a zase je vyprovodili.

Potom muj velkej jídelní experiment z extra velkýho filetu z lososa. S listovym špenátem, smetanou, česnekem a cherry rajčatama. Joo, to byla pochoutka.

A v sobotu další. Tentokrát muj první (a výbornej a zdravej:P) těstovinovo-zeleninovej salát. Masážně odpočinkovej večer s další porcí svařenýho vína (nějak mi to začíná chutnat..) a všeobecné příjemno.

Neděle nám začla o pár hodin dřív jak sobota, protože jsme měli naplánovanej vejlet s Běsovym kamarádem a jeho slečnou. Vyrazili jsme do křivoklátskejch končin, občas šli bahnem, občas byla zima a občas vedro, ale byla to příjemná změna a i velice dobrá trasa. Počasí vyšlo a nálada taky fajn. Vůbec se nám nechtělo zase domu..

Tak to jen taková malá rekapitulace. Jo a dneska jsme s Běsem navštívili z prdele seksšop:D /už nikdy více/, nabyla jsem masážní chobotnici a mam chuť na kafe!
Ma(u)de in Euphoria
Ma(u)de in Euphoria
Ma(u)de in Euphoria
Ma(u)de in Euphoria
Ma(u)de in Euphoria
Ma(u)de in Euphoria
Ma(u)de in Euphoria

Mojito blues

9. ledna 2011 v 20:51 | Maude |  Blog
S Běsem máme mimo jiné takovej sen. Vlastnit pořádnou sbírku cédéček a velkou zásobu sypanejch čajů, abysme si mohli každou chvíli dopřávat ještě nepoznaný chutě a kombinace.
Ve čtvrtek jsme naši prozatim malou sbírečku obohatili hned o tři kousky zelenejch. Právě si užívám Mojito blues a je to slast.
Ma(u)de in Euphoria
Za tenhle týden jsem poznala spousta věcí. Jednak jsem už načisto nastoupila do práce a zatim mě to dost baví. Rozkoukávám se a musim si to pochválit, asi dost těžko bych hledala něco lepšího.
Taky jsem vyzkoušela svojí první noční. Trochu jsem se bála. Strašili mě hlavně hladem (:D), ale ten jsem nakonec neměla a jelikož jsem sova, ponocování by mi šlo. Horší je ten návrat domu. Lehnout si či nelehnout? Vyjde to nastejno, v obou případech se cejtíte jak praštěný palicí.
Navštívila jsem kavárnu, co byla snad ještě lepší než Star (a to je co říct!). Dostala jsem tam výbornou hustou bílou čokoládu s kouskama pistacíí navrchu i uvnitř a k tomu ještě porci vynikající šlehačky.
Dalšim poznánim byl zelenej jasmínovej čaj od Ronnefeldt(a), ačkoli sáčkovej, rovněž zcela bezkonkurenční. Teď mi asi jen tak nějakej chutnat nebude. Moje chuťové buňky stanou se náročnější.
Udivujou mě starší páni (takzvaný oblažovači), že si nedaj pokoj a třeba i ve tři hodiny ráno vám vychvalujou vaše oči mrkací panenky a nebo se z vás snaží dostat soukromé informace (smůla, zjevně sláva neni všechno!).
A v půl pátý ráno neni nic lepšího než nad horkym kafem poslouchat příhody nasraného securiťáka:)).
Jo, to letiště mě baví:P

uklidněná

4. ledna 2011 v 21:28 | Maude |  Blog
Nevěděla jsem, že válenky (ty měkký boty, na kterejch se na ledu určitě zabijete, protože nemaj skoro žádnou podrážku, a dělaj hnusný sukovitý nohy /toť muj popis pro ty, kteří nevědi, co mam na mysli - teď už víte všichni předpokládám:D/) nosej i chlapi. Dneska jsem jednoho takovýho výtečníka viděla, mezi náma radost pohledět. Měl v nich nacpaný džíny a tvářil se naprosto jakoby nic. A tak jsem se tvářila stejně a šla dál.

Dneska ráno jsem se nechala probudit telefonem (připadala jsem si jak v luxusnim hotelu /jak se to tam dělá, víte?:D/, akorát tam to nemusíte zvedat a komunikovat /nebo jo?/), narychlo posnídala hrnek horkýho kakaa a vyjela na louku nad potok s Běsem koukat, jak pan Měsíc ukusuje pana Slunce(ho:D). Dával si ho pěkně po kouskách, až ho vykousal do necelejch osmdesáti procent a pak se to zase pomalu vracelo k normálu.

Po tomhle jevu jsme se vrátili i my dva k normálu, Běs pokračoval domu a já taky. Doma celkem zima, takže jsem skoro celý dopoledne strávila pod peřinou, protože tam je nejlíp, a pročítala moje lednový služby. Jsem na to všechno zítra zvědavá.

Docela mam teď chuť na nějaký dobrý hustý kafe se šlehačkou nebo podobnou horkou čokoládu. Sakra, neřiká se tomu Starabsťákbucks? Nevim, každopádně chuť tu prostě je. Nejlepší by bylo zalízt zase do postele (mam toho nějak dost, co jsem přišla večer ze školy), zapálit svíčku a popíjet si.. Jo, snad brzy. Teď musim chystat na zejtra.

Trošku jsem to tu upravila (což jste si všichni, pokud nejste slepci a nepoužíváte čtečku k internetu, všimli), měla jsem chuť na změnu, ještě to neni uplný (například ta fotka nahoře je jen pracovní /tu má Běs rád:D:D/ jak to bude vypadat), ale prozatim to stačí. Jak píše Třešnička, ty "hvězdy" prostě uklidňujou a neni nic lepšího než bejt uklidněná, no ne?

Jo, a dneska mi přišel opravenej mobil, tak doufám, že bude fungovat! Už jsem si pomalu chystala, že si koupim novej a vida, nemusim. Tim pádem je to jasný, ještě počkám na pár financí a kupuje se foťák. Pořádnej. Sakra, to se to bude fotit. Už se těšim.

A něco stejně klidnýho a příjemnýho na poslech na závěr.
Radiohead, Street Spirit.

poslední ohlédnutí

4. ledna 2011 v 0:50 | Maude |  Fotoblog
už jsem trochu uklidněná, teď už jen poslední ohlédnutí za tim, co bylo a "hurá" do toho, co bude .. on ten rok dva nula jedna jedna snad taky nebude k zahození ..Ma(u)de in Euphoria

naplněná i nenaplněná

3. ledna 2011 v 23:41 | Maude |  Blog
Ani nevim, kde bych začla. Tak nějak jsem se přehoupla do roku dvajedenáct, a ani se mi nechce dělat rekapitulaci roku minulýho, a tak jí dělat nebudu. Je večer a já jsem v takovym zvláštnim rozpoložení. Jakoby naplněná a zamilovaná, ale zároveň jakoby neúplná a ustrašená, co bude dál. Myšlenkama jsem ještě trochu na horách a klidně bych tam byla pořád. Bylo to totiž tak krásný, že je strašně těžký na to nemyslet.

Až na pár problémů jako že "dámskej problém" musí přijít vždycky v tu nejblbější dobu, kdy to absolutně nepotřebujete, a pak se s tim musíte na běžkách tahat po kopcích.. nebo že lidi ve stopě jsou milý jak osina v prdeli a cizinci se k nám pořád jezděj povozit na lanovky a zacláněj ve frontě., nebo že led na vozovce je nastražen vždycky v tom nejlepšim místě, aby nejvíc škodil. Ale jinak všechno probíhalo bez problémů a byl to vážně krásnej čas.

Čas, ve kterym jsem zapomněla na všechny starosti a věci, který mě trápí. (O to horší je to pak teď, když víte, že už moc času nezbejvá a ..bojíte se.. a nemůžete stejně nic dělat a okolím je vám to připomínáno a vy stejně od toho nemůžete utéct..) Moc jsme si to s Běsem užili.

V úterý jsme přijeli až v podvečer, zažili v podstatě dost příjemnej večer a druhej den ráno jsme vyrazili do Bedřichova na běžky (na Novou louku, Hřebínek atd). Musela jsem otestovat svoje nový lyže a boty, co jsem dostala od Běsátka mimo jiné k Vánocum, a chvíli mi to zžití s novou výbavou trvalo.. nakonec se ale přece jen povedlo. Další den jsme se vydali na Tanvaldskej Špičák na sjezdovku a nebejt zima, nemohla bych si vůbec stěžovat. Dole bylo hnusně, chladno a mlha, a nahoře krásně svítilo slunce, tak jsme se tam "jezdili" ohřejvat:). A v pátek jsme vyrazili zase na běžky, tentokrát mnohem krásnější trasa, i když počasí moc nepřálo a my zvenčí namrzali. Okruh jsme stihli poměrně rychle, že jsme si ještě před odjezdem domu dopřáli v horský chatě svařák a horkou čokoládu.. nom nom:P

A protože byl Silvestr, užili jsme si ten večer po návratu v příjemnym zázemí (u Běsovy babičky:)) se spoustou dobrýho pití. Horký hrušky, bílýho svařáku a v neposlední řadě se spoustou sektu.. bavili jsme se u Homerovy smrti a bylo nám dobře.. až tak moc dobře, že návrat následující den pro nás byl nepředstavitelnej a trochu jako praštění palicí do hlavy. Oddálili jsme tedy odjezd do Prahy ještě návštěvou Běsovejch příbuznejch, kde se nám tak dobře povídalo a sedělo, že se nám domu nechtělo už tuplem, ale museli jsme.

A tak nějak to bylo. Dneska následoval návrat do školy, ve středu mě čeká práce, už na čisto. Taky jsme se dneska po škole sešly s Třešní a předaly si dodatečně vánoční dárky (dostala jsem pěknej pejskařskej polštářek do novýho interiéru a pak jsem si ještě nadělila pomerančovočokoládovej tělovej krém - ta vůně je n-e-p-ř-e-k-o-n-a-t-e-l-n-á!!),  a po dlouhý době si zase měly čas trochu popovídat.

Radši to tu už ukončim, protože myšlenkama běhám kdesi jinde a na kvalitu článku to začíná mít dost velkej vliv. Zase se bojim.

pour féliciter

3. ledna 2011 v 1:07 | Maude |  Blog
s novym dechem, regenerovaná, čerstvě vrácená z hor, přeju vám (s malym zpožděnim)
všechno nejlepší do novýho roku!
Ma(u)de in Euphoria
Co plánujete změnit, překopat, vykonat v novym roce?
Máte nějaký předsevzetí? Jaký?
A jak jste si užili silvestra?