Listopad 2011

Každou noc usínám s brokolicí

27. listopadu 2011 v 23:42 | Maude |  Blog
(Varování: Je to především o zařizování, protože toho mam plnou hlavu, tak kdyby to někoho nezajímalo, ať to radši nečte, ale já se potřebuju vypsat ;))

Tak dýně už se od středy slastně rozkládají v odpadu a pomalu se mi rozkládá i blog. Samozřejmě vás musim ujistit, že jsem to neměla v plánu, ovšem zase přišly nečekané události a prostě mi psát na blog nedovolily. Svině jsou to. Těsně po Halloweenu jsem totiž onemocněla, a i když ještě pořád nejsem 100% v pořádku, jsem ráda, že to nejhorší mam snad už za sebou. To bylo něco. Vysoký teploty, bolavý tělo, kašel a neskutečný zahlenění. Běs už mě podezřívá z bulimie, jak jsem každej den všechno jídlo (pokud jsem teda vůbec něco snědla) díky hlenům vyblila. (Za nechutnost se omlouvám, ale bylo to hrozný, nicméně do detailů zabíhat už radši nebudu.)

Běs mi dělal radost častejma návštěvama, kdy jsme se bavili o zařizování bytu a nebo jinejch příjemnejch (možná i nepříjemnejch:D) věcech. V posteli mě zabavila slečna Marplová nebo Hercule Poirot svými případy, který jsem naštěstí dostala mezi tim k narozeninám a po jejich přečtení ještě zjistila, že mam v zásobě ještě jednu trojknížku od Vánoc. Nemít jí, tak asi pojdu. A když už jsme u těch narozenin, dostala jsem ještě trošku s předstihem americkej pytel s jelly beans, nom nom, už nejsou :D, trička z Hollywoodu a Las Vegas. Pohorky na vejlety, který už jsem nutně potřebovala, protože moje odřený kotníky z glád z chození po nerovnym povrchu už mě nenáviděly. A pak už bez předstihu - skleněný kořenky, co se nám líbily, napařovátko (fakt nevim, jak se tomu řiká) a sadu bambusovejch "špachtliček" do novýho bytu. No a nakonec, to byla láska na první pohled! Plyšovou brokolici z Ikey. Je fakt úžasná a má na mě skoro ten samej vliv jako optimistická kytka, výhodou navíc je, že se s ní dá spát. Možná je trochu kontroverzní, někomu se nelíbí, ale já jí miluju :-) Ještě jsem byla Třešinkou pozvána na "brhzdej kejk" a horkou čokoládu, tak toliko k chorobným narozeninám.

Absolvovala jsem toho samozřejmě mnohem víc, ale je to najednou taková doba, že mi dělá problém, si na to všechno vzpomenout. Všechno se to prostě teď točí okolo zařizování bytu, protože od novýho roku už bysme tam s Běsem rádi byli. Vidina je to hezká, ale zatim poměrně nejistá. Vánoce to všechno zdržujou - ale to neznamená, že bych se na ně netěšila, to já zase docela i jo (i když dárky teda zatim neřešim a vůbec mě to nesere, kdo ví, jestli vůbec bude :D). Vyzkoušeli jsme asi tisíc sedaček, z čehož nám vyhovovaly snad jenom dvě xD, projeli jsme všechny obchody s nábytkem a výsledkem je objednanej jídelní stůl a židle. A uplně nejvíc nám daly zabrat asi postele, ale ty už nakonec máme od pátku taky objednaný, tak už se na to všechno klepu, až to bude hotový..

Ve čtvrtek jsme s Běsátkem jeli do bytu kvůli skříním, co nám tam měli přijet dělat, do toho Běs odepisoval auto, já se vystřídala v hlídce s mámou a pak jsme se tam zase všichni sešli. V pátek už jsem na to v bytě byla zase sama jen s Herculem. Neskutečně jsem u toho usínala, ale chodila jsem hlídat a výsledek se podle mýho názoru povedl. Běs to dneska všechno ráno přijel zkontrolovat a přeměřit svým hnidopišským zrakem a je to. Večer jsme s mámou připravily záclony, tak už stačí koupit jen tyče a instalovat a už na mě nikdo oknem nebude čumět. Jahůů. Mno a co dál? Zejtra se jdeme podívat na obývací stěny a nějaký elektronický spotřebiče a pak .. pak se uvidí.

Tak asi tak. Zajímalo by mě, co děláte vy a co si přejete pod strom? Jak se na to pomalu připravujete a nebo jestli tomu necháváte volnej průběh a no stress jako já?

PS: Trochu mimo téma, i když s bydlenim to taky trochu souvisí .. nemůžu si pomoct, ale tahle fotka mě prostě fascinuje. Že by okénko do budoucna? :D (Ne, zas takovej extrémista nejsem.)

Jack Skellington by na mě byl jistě hrdý

1. listopadu 2011 v 0:20 | Maude |  Fotoblog
Happy Halloween
Letos mi bylo extra přáno a dostala jsem dvě maxi dýně. Oproti loňsku, kdy mi svítila jen keramická a předloni, kdy jsem měla svojí první okrasnou - přibližně patnácti centimetrovou, to byl nejenom větší "zážitek", ale taky pěkná dřina. Dlabání jsem si rozložila do dvou dní, což se později ukázalo jako dobrej nápad, jelikož po vydlabání jedný mě dost bolela ruka. Ono to dá docela práci ("přitom taková blbost" že:)) Nicméně ruka si odpočala a já se těšim z pohledu na moje dva "bobánky-jackovský" :D

Na dnešek jsme měli s Běsátkem naplánovanou návštěvu Halloween Party v Sedmičce, ze který ale nakonec bohudík (vzhledem k únavě a "nečasu") i bohužel (vzhledem k nevyužití možnosti se za něco převlíct a běsnit) zároveň sešlo. Už v sobotu jsme ale navštívili Mandragoru (čarodějnický název neni jen tak), kde se konal Halloweenskej večer se všim všudy, hrála kapela Běsova kamaráda s trochu pozměněnym repertoárem do "úmrtna" :D - což bylo vynikající!, obsluhovala upírka a kostlivec, přišlo pár zombie, rozpáranejch tluStejch mnichů, gothický paničky apod. Prostory byly vyzdobeny dýněma všech velikostí, ze stropů visely krvavý nože, uřezaný hlavy a čarodějnice, který reagovaly na zatleskání, přičemž když přišel potlesk pro orchestr, rozezněl se přímo čarodějnický rej, po stropech lezly olbřímí pavouci, a ze zrcadel "vycházeli" duchové, cestu na záchod lemovaly rozdrásaný a krvavý hadry, za každejma dveřma na vás něco vyskočilo, a ke všemu tomu jste si mohli vybrat něco ze speciálně upravenýho "Fuj" jídelníčku. Prostě radost pohledět! Atmosféra vynikající a večer jakbysmet.

Muhehe
Za světla jsou strašně mírumilovný, že jo?
Romanťika :)
útulno ve sklepení
Ghousti
Ňachachá
Je libo krevní sraženinu? Nom nom jídelníček (nebo humusníček?)
Asi metrový "pavouček"
Růžový lambrusco, dobrý to bylo :P
Jack nemohl chybět, sice se mi na něj nechtělo zaostřit, ale je tam ..
No a nakonec samozřejmě ten nejlepší a nejmilovanější s nejuřvanější čarodějnicí v pozadí
A teď by mě zajímalo, jak jste slavili (slavíte) vy a třeba nějaký typy na příští rok!?