Březen 2012

Tak jsem se konečně dočkala!

31. března 2012 v 23:56 | Maude |  Blog
Mám brusle. Konečně jsem se dočkala. Tolik let jsem o nich mluvila a tolik dní jsem se snažila ukořistit ještě nějaký KáDvojky ve výprodeji, až mi ve čtvrtek konečně přišly. Samozřejmě jak poznamenala moje všímavá sister - počasí stojí za h.., tak brusle přišly. A tak jsem je obula aspoň doma a dva dny jsem bruslila po bytě. Muhehe. K nelibosti mého velectěného pana Spolubydlícího. Jenže jemu přišly brusle už o tejden dřív a měl možnost je 2x venku vyzkoušet. Takže už se těšim, až bude zase takový počasí, jako bylo naposledy ve středu a já budu moct vyrazit na inline dráhu a pořádně se na tom naučit.
Mimochodem, všímáte si? Třetí článek za měsíc, no já jedu :D!

Co jinak? Jinak čumíme po večerech na Simpsonovi, surfujeme, a rozprodáváme věci ze zkušebny, který nám nepatří. To je největší sranda. Samozřejmě k tomu máme svolení, ale i tak je to dost zvláštní pocit, vyinkasovat během hodiny pět tisíc za věci, co nám nepatří, aniž by nás někdo kontroloval.. Začátkem příštího týdne by mělo přijít vybavení nový, takže nás zřejmě s Běsem čeká stavení bicích, aparatury a vůbec dávání to tam dohromady. No jo, už dlouho se nic nedělo že jo.

Taky jsem dneska konečně odeslala svojí bakalářku a jsem zvědavá kdy a s kolika připomínkama se mi vrátí. Duben bude ve znamení koncertů - chystám se minimálně na tři, a zkoušek - zkouškový pomalu začíná. A taky ve znamení zkušebny a bruslí, abych nezapomněla. Pochopitelně:D.

Btw kdo (já vim, už jsem s tim otravná) se mnou pujde bruslit? :P

A tak si trochu zaslintáme :P

22. března 2012 v 0:13 | Maude |  Blog
Jsem tady. Akce zařizování v bytě pokračuje, nicméně už trochu v klidnějšim tempu. Co jsme mohli, to jsme už tak celkem stihli. Samozřejmě je tady ještě pár kostlivců vykukujících na nás ze skříní, co jsou potřeba udělat, a co jsme odkládali jak jsme mohli, protože zkrátka nebyli příjemný, ale už i k nim se pomalu dopracováváme a občas si najdeme čas i na jinou činnost. Skvělé.

Kromě bytu zařizujeme zkušebnu. Dostali jsme nějaký požadavky a tak trochu volnou ruku. Nikdo tomu tam moc nerozumí, a tak bylo na nás, abysme (jděte s abychom do prdele!) se o zvukový technice a veškerym propojování dozvěděli něco víc. Nakonec nám se to v budoucnu bude hodit. A tak začal maraton obvolávání a diskutování a návštěv hudebnin a dávání dohromady seznam věcí, co všechno je potřeba. Požadavky jsou vysoký a rozpočet značně omezen, takže následovalo seškrtávání a určování priorit a hledání, kde se ušetří. (Bysme si po tom mohli jít hravě sednout do vlády..) Všichni si to představujou jak Hurvajs válku, ale zdá se mi to, jako kdyby se zařizoval druhej byt. Ale i to jsme tak nějak dali dohromady a teď už jen čekáme na schválení a jde se nakupovat.

Nebudu lhát, už se na to moc těšim. Až bude zkušebna kompletní, až mě nebude studit zadek od židle, která nahrazuje bubenickou stoličku, až se budu moct opřít o buben, aniž bych se bála, že se utrhne, až budou držet činely na stojanech, jak maj, až přijdu do zkušebny a nebudu muset bicí sto let štelovat, protože jsou na nich urvaný kolíky. Až se i basová kytara dokáže v tom hluku prosadit, až si budeme moct přes dosud nevyužitou zvukovou kartu nahrát nějakej song .. no a tak vůbec, mohla bych pokračovat ještě dál.

A krom zkušebny a bytu? Samozřejmě, že žijeme i něčim jinym. V posledních dnech jsme se s Běsem pomátli s kolečkovejma bruslema. Na lední už to asi letos nebude a kolečkový už si přeju nějakej ten pátek. Vždyť už před třema lety se tady u mě na blogu objevilo přání a od tý doby pořád nic. Včera jsme s Běsem navštívili prodejnu a dali se do zkoušení několika párů. Po návštěvě jsem byla trochu confused, ale nakonec jsem se rozhodla pro ekologický Ká dvojky - jsou z recyklovanejch materiálů a s bambusovym rámem, velmi pohodlný a ta jízda, jedna radost! Už se jich nemůžu dočkat, a až budeme brázdit inline stezky .. a tak si je sem musim dát, abych měla nad čim slintat :)) (snad mi to prominete)

A co vy, čim si uděláte na jaře radost?

B-Ě-S-N-Í-M-E

7. března 2012 v 0:38 | Maude |  Fotoblog
Denně sestavujeme nábytek, nebo vybíráme, nebo nakupujeme, nebo přivážíme, převážíme, vyměřujeme, vrtáme, přibíjíme, silikonujeme .. no prostě zabydlujeme. A jenom díky nepřetržitý práci se holobyt pomalu (v poměru s neBěsi - rychle) mění na plnobyt.

Za poslední měsíc jsme vedle našich obvyklejch činností a starostí jako je práce, škola a podobný záležitosti, nedělali nic jinýho, než jen nakupovali a následně sestavovali nábytek. V podstatě se z toho stal takovej náš večerní hit. Po pozdnější večeři se zahájilo sestavování a obvykle kolem půlnoci jsme se dostávali do konečný fáze (a někdy přibíjeli hřebíky - jo, sousedi nás musí milovat).

A výsledky naší práce? Tady jsou, ať nemáte pocit, že si tady vytvářim falešný alibi a mezitim seru na blog ;-D

Naše skladiště - sestavování pohovky do jedný ráno, aby se měla následující den návštěva na co posadit:)
Snídaně je základ dne! Bez snídaně a bez mého "svalovce" by to nešlo. Pohovka v pozadí hotová a skladiště zlikvidováno.
Návštěva - Terka s Verčou - už sedí (a chtěly vyfotit ze strany, prej aby nebyly vidět dvě brady, no kde by je sakra sebraly?:D)
Ložnice před
a po, zebří dreams come true
a nakonec naše největší a nejnovější práce - s mojí vysněnou palmou, která tomu dodala šťávu
V knihovně jsou vyrovnaný moje detektivky, HP a podobný (chtěla bych víc knih:P). CDčka vyrovnal zatim jen Běs, mě to ještě čeká.

Tak dobrou noc x)