Říjen 2013

Nejlepší rostlinné mléko? To kokosové!

28. října 2013 v 21:45 | Maude |  Recepty
Yes! Jelikož už od poloviny července "veganim", hledám různý alternativy k potravinám, na který jsem byla doposud zvyklá a kterých jsem se "musela vzdát". Měla jsem dost velkou spotřebu mléka a mléčných výrobků, ať už jsem z toho vařila nebo to jedla jen tak. Jenže co dělat ze dne na den, když se stanete veganem? První, co každýho napadne, je sojový mlíko. Ale co když už ho máte přepitý (zařazovala jsem ho do jídelníčku už dávno) a zároveň nechcete platit stovky za mandlová a jiná ořechová mléka?

Udělat si vlastní. Udělat si vlastní mléko doma jde v podstatě z čehokoliv, ale protože já jsem už odjakživa milovník kokosové vůně, jako první jsem se pustila do kokosovýho. (Lepší než několik týdnů chodit po krámech a hledat plechovku kokosového mléka pod padesát korun. Tohle vyjde zhruba na čtvrtinu a ještě je toho mnohem víc.)

Co budeme potřebovat?

- strouhaný kokos
- vodu

Množství:

Záleží na vás, kolik mléka chcete, já dávám kokos a vodu v poměru 1:2 a měřím to na hrníčky, takže nic jednoduššího být nemůže:-)

Postup:

1. Kokos vysypeme do konvice a zalijeme horkou vodou.
2. Necháme odstát minimálně dvě hodiny (čím déle, tím víc bude mléko kokosové, jednou jsem to nechala skoro 24 hodin a to už je moc, mléko je hodně silné až palčivé..).
3. Po uplynutí vámi stanovené doby vylijeme celou "směs" do mixéru a mixujeme. Stačí pár minut.
4. Z mixéru lijeme přes síto do hrnce a pořádně "vymačkáme" vodu - dělám to rukou, je to nejlepší. Zbylou směs odkládáme vedle.
5. To je celý. Mléko vydrží uzavřené ve sklenici v lednici zhruba týden.
(6. "Vysušený" kokos nevyhazujte, dejte ho na pečíčí papír a na cca 120° po dobu asi 45 minut dosušte v troubě, aby se zbavil veškeré vlhkosti. Suchý kokos stačí namixovat a máte kokosovou mouku, ze které se dá krásně péct.)


Máte hlad?

23. října 2013 v 0:33 | Maude |  Fotoblog
Jestli jo, tak vám asi moc nepomůžu .. Je potřeba to tady trochu rozjet, ano, vím o tom. Tak to zkusíme cestou, po který mi to docela jde. Vždycky mě vaření bavilo, pak jsem začla bydlet s Běsem, a jak jsem vařila denně, bavit mě to sice nepřestalo, ale zas takovej odvaz to pro mě nebyl. V polovině července jsem ale začla s veganstvím a díky experimentování získávám nový dech .. Za tu dobu jsem do mobilu nastřádala asi tisíc fotek jídla, normálního i veganskýho, tak se s váma o to aspoň takhle podělím. A ty všímavější z vás si už asi všimli, že mi tu přibyla kategorie receptů, který se hodlám teď trochu věnovat. Stejně mi to už kdysi má milovaná Třešnička prorokovala, že bych se tomu měla věnovat, tak to zkusim, třeba to někoho inspiruje..

Quiche se špenátem a krůtím masem, hovězí plátek s pečenym bramborem a dušenym hráškem (ach, to byla anglická depka..), pečená perlička na citronovém tymiánu s vařenym bramborem (Běsova porce, abyste si snad nemysleli, kolik toho sežeru :D, ale líp se fotila..)

Trocha sladkého: Muj historicky první vdolek se šípkovou marmeládou, borůvkové knedlíky z kynutého těsta a konečně boruvkové tiramisu

Trocha veganského: pizza ze zeleninou a hříbkama, grilovaná zelenina (lilek, červená řepa a batát), těstoviny s rajčatovou omáčkou s lilkem a fazolema s tofu posypkou

Veganské pečení: fazolové brownies podle Dewii, příprava na domácí müsli tyčinky a již upečené ještě nerozkrájené

Naprosto výborný šťavnatý restovaný losos s pečenym bramborem, jednou taky studená večeře a salát z tmavě zelené čočky se zeleninou

Ostružiny ze zahrádky Běsových rodičů, moje první syrová datle s ricottou a kakaem (mmm!) a náš dárek pro Běsova tátu - trikolórní koláč a třílitrovka námi nasbíraných a sušených pravých hřibů

Zase ty knedlíky! - z tvarohového těsta podle mojí babičky s posypkou ze skořicový strouhanky, výroba domácího kokosového mléka a dnes již pro nás tak typická večeře v podobě grilované zeleniny (batát, paprika, dýně hokaido, lilek, celer, brambor) a čočkovo-rajčatové omáčky

A na závěr příprava a výsledek hruškovo-šveskovýho koláče. Hrušky se skořicí a švestky s mákem. To je tak, když jedete na dovolenou a všude kolem zrovna plodí ovocný stromy.. no nenatrhejte si, že jo.